Kiedy usłyszeli decyzję sądu, podcięli sobie żyły na sali rozpraw

Fot. zdjęcie podglądowe
0 4 013

Jak informuje portal Ukraińska Prawda, w piątek 23 października siedmiu mężczyzn podcięło sobie żyły w trakcie rozprawy na sali sądowej w Odessie.

Proces toczył się w związku z buntem w 51. kolonii karnej, do którego doszło w Odessie w maju 2019 roku. W wyniku zamieszek osadzeni zaatakowali i ranili czterech pracowników zakładu karnego. W sprawie występuje siedmiu podejrzanych.

Żona jednego z mężczyzn wyznała, że osadzeni w kolonii są bici, a pracownicy placówki podają im jedzenie, w którym znajdują się robaki.

Część podejrzanych odbyła już wcześniej zasądzone wyroki, jednak sąd wciąż przedłuża tymczasowy areszt w związku z buntem. Obrona wnioskowała o areszt domowy, jednak taka opcja została wykluczona.

Ukraiński sąd ponownie zdecydował o przedłużeniu aresztu. Co najmniej kolejne 2 miesiące podejrzani spędzą kratami.

Przedstawiciel Narodowej Gwardii Ukrainy Mychajło Kondura zapewnia, że mężczyźni zostali przeszukani, jednak jeden z nich ukrył ostrze pod maseczką ochronną.

Oryna Lebediuk Rzeczniczka sądu rejonowego w Odessie przekazała, że siedmiu więźniów raniło się w różne części ciała, w tym ręce, podcinając sobie żyły. Mężczyznom niezwłocznie udzielono pomocy medycznej.

Źródło: Polsat News

Zostaw odpowiedź