„Hoss” po raz kolejny aresztowany przez poznański sąd. Na wolności przebywał 4 dni

Fot. "Hoss", mat. prasowe
0 2 546

„Król mafii wnuczkowej” w piątek wyszedł na wolność, we wtorek sąd zdecydował o ponownym aresztowaniu przestępcy. Jak tłumaczy rzeczniczka sprawy nie są ze sobą powiązane.

22 maja po wpłacie kaucji 500 tysięcy złotych „Hoss” wyszedł na wolność, gdyż uznano, że na uprawomocnienie wyroku nie musi czekać za kratami. 26 maja Sąd Apelacyjny w Poznaniu rozpatrzył zażalenie prokuratury i podjął kolejną decyzję ws. podejrzanego.

Arkadiusz Ł. pseudonim „Hoss” wróci do aresztu. Po wtorkowej decyzji Sądu Apelacyjnego mężczyzna sam zgłosił się do Aresztu Śledczego w Poznaniu – tłumaczy rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak.

Przestępca sam zgłosił się do aresztu, jednak nie został on przyjęty, gdyż postanowienie sądu nie zostało jeszcze dostarczone. Po ustaleniach z odpowiednimi osobami policjanci zdecydowali się zatrzymać Arkadiusza Ł., a następnie przewieźć na komisariat.

We wtorek Sąd Apelacyjny rozpatrywał zażalenie prokuratury na umorzone w marcu postępowanie wobec Arkadiusza Ł. i na uchylenie tymczasowego aresztowania stosowanego w tej sprawie. Sąd jednak postanowienie zmienił i zastosował aresztowanie na trzy miesiące” – tłumaczy działania wymiaru sprawiedliwości rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Poznaniu sędzia Elżbieta Fijałkowska.

„Ta sprawa nie ma związku z piątkowym postanowieniem sądu, w którym sąd uchylił areszt i zastosował dozór policyjny. To są dwie różne sprawy„ – dodała.

Źródło: Interia, Super Express

Zostaw odpowiedź