Giovanni Brusca wyszedł na wolność. Odpowiada za śmierć sędziego Giovanniego Falcone i 13-letniego chłopca

Fot. Miejsce zamachu / Giovanni Brusca, mat. prasowe
0 4 078

Na wolność wyszedł jeden z najbrutalniejszych członków Cosa Nostry. Ma na swoim koncie kilka zabójstw, w tym wyjątkowo brutalną egzekucję na 13-letnim chłopcu.

Giovanni Brusca to człowiek, który stoi za słynnym zamachem. 23 maja miała miejsce 29 rocznica wydarzeń, które zszokował nie tylko Włochy, ale cały świat. Mafiosi z Cosa Nostry zaminowali blisko 100-metrowy odcinek jezdni, wykorzystując około 350 kilogramów materiałów wybuchowych. Całą akcją miał kierować właśnie Brusca najprawdopodobniej na zlecenie Toto Riiny.

W zamachu zginął sędzia Giovanni Falcone, który stał sie symbolem walki z mafią, jego żona Fracesca Morvillo oraz trzech policjantów, którzy wchodzili w skład eskorty.

To jednak nie wszystko. Mafioso ma na swoim koncie m.in. porwanie 13-letniego Giuseppe, syna Santino Di Matteo, który zdradził Cosa Nostrę i poszedł na współpracę ze służbami. Chłopiec ostatecznie został uduszony, a następnie rozpuszczony w kwasie. Była to zemsta za to, że Santino odwrócił się od mafii.

Brusca został aresztowany w 1996 roku. Sam poszedł na współpracę i zaczął opowiadać o brutalnych przestępstwach Cosa Nostry. Mafioso został skazany na 26 lat więzienia, jednak, ku zaskoczeniu wszystkich został wypuszczony wcześniej dzięki współpracy z wymiarem sprawiedliwości i dobremu sprawowaniu.

Co więcej, inni członkowie mafii, którzy brali udział w porwaniu i zamordowaniu 13-latka, po schwytaniu, w obawie przed dożywotnim pozbawieniem wolności, również postanowili wykorzystać możliwość zeznawania przeciwko dawnym wspólnikom.

 

Źródło Giornale Di Sicilia
Zostaw odpowiedź