Gangi zawieszają broń i wprowadzają „zasiłki”

Fot. W związku z wojną gangów, ulice miast patrolują żołnierze, materiały prasowe
0 2 465

W rozmowie z portalem „Bloomberg” jeden z informatorów przedstawił jak pandemia wpłynęła na obecną sytuację w przestępczym świecie RPA.

„Rada” w skład której wchodzą najważniejsze osoby, rządzące gangami we wszystkich 9 prowincjach zdecydowała się na wprowadzenie istotnych zmian w działaniu swoich grup.

Przede wszystkim gangi, które prowadzą krwawe wojny postanowiły o zawieszeniu broni przynajmniej dopóki sytuacja z koronawirusem nie zostanie opanowana.

„Kiedy nasz rząd ogłosił obostrzenia, każdy zaczął panikować o swoje zdrowie oraz biznes. Mieliśmy spotkanie z Radą i razem z nimi zdecydowaliśmy o zwieszeniu broni w całym kraju” – wyjaśnia w wywiadzie z portalem Witbooi, były gangster, a obecnie mediator pomiędzy grupami przestępczymi, policją i zwykłymi obywatelami.

Aby pomóc gangsterom w czasach kryzysu wprowadzony został także fundusz, z którego członkowie grup mogą korzystać do czerwca. Obecna sytuacja doprowadziła do tego, że dilerzy nie mogą zarabiać pieniędzy. Żeby utrzymać swoje rodziny, mają możliwość pobierania „zasiłków”.

Źródło: bloomberg.pl

Zostaw odpowiedź