Gang przemycał imigrantów do Hiszpanii i Wielkiej Brytanii

0 646

fot.imigranci z Bliskiego Wschodu

Hiszpańska policja przy wsparciu Europolu, zatrzymała 7 członków grupy przestępczej, zajmującej się przerzutem nielegalnych imigrantów.

 

Gang  przemycał migrantów – głównie albańskich obywateli – z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii, a także uchodźców z Afganistanu, Iraku, Pakistanu i Syrii. Grupa korzystała z regularnie kursujących promów z hiszpańskich portów Santander i Santurtzi.

Ich modus operandi polegał na przemycaniu migrantów przez ograniczone obszary w portach i ukrywaniu ich w przyczepach, kontenerach, przyczepach kempingowych i ciężarówkach oczekujących na wjazd na promy w zatokach parkingowych.

Operacja nazwana Hegira, rozpoczęła się, gdy władze hiszpańskie zanotowały, że coraz więcej albańskich obywateli zostaje zatrzymanych, próbując dostać się do portu Santurtzi. Dalsze dochodzenia ujawniły, że w Kantabrii i Biskaj działa zorganizowana grupa przestępcza.

/zabezpieczanie dokumentów i kart SIM

W dniu akcji, 19 marca w Hiszpanii aresztowano 7 członków sieci – obywateli Iraku, Albańczyków i Hiszpanów. Hiszpańska. Guardia Civil dokonała nalotu na 3 domy w Bilbao, Portugalete i Santander, z których 2 były wykorzystywane jako kryjówki, w których przechowywano wiele urządzeń mobilnych, kart bankowych i dokumentów tożsamości oraz paszportów z różnych krajów.

/zabezpieczanie urządzeń mobilnych z kryjówki gangu

Nie wiadomo jeszcze jakie kwoty gangsterzy pobierali od migrantów za przewiezienie ich do europy zachodniej.Dochodzenie wciąż trwa i planowane są kolejne zatrzymania.

Źródło: Europol.eu

Zostaw odpowiedź