„Gang karateków” stanie przed sądem ws. morderstwa Jaroszewiczów

Fot. Jeden z członków gangu, mat. prasowe
1 7 598

Trzech członków słynnego radomskiego „gangu karateków” niebawem zasiądzie na ławie oskarżonych w sprawie okrutnego mordu. Ze względów logistycznych sprawę przeniesiono z sądu w Gdańsku do Warszawy.

19 grudnia 2019 roku Prokuratura Okręgowa w Krakowie przekazała akt oskarżenia do Gdańska. Sąd apelacyjny zdecydował jednak o przeniesieniu rozprawy do stolicy.

Taka decyzja została podjęta ze względów ekonomicznych. Zdecydowana większość osób wezwanych na rozprawę mieszka w obszarze działania Sądu Okręgowego w Warszawie oraz sąsiadujących okręgach sądowych.

Krakowska prokuratura zarzuca trzem podejrzanym dokonanie brutalnego mordu na byłym premierze oraz jego żonie. Do zbrodni doszło w willi Jaroszewiczów w Aninie 31 sierpnia 1992 roku.

Wśród oskarżonych znajduje się Robert S., Marcin B. i Dariusz S. Wszyscy trzej to członkowie jednej grupy przestępczej. Do stawianych zarzutów nie przyznał się jedynie Robert S., który jest także podejrzany o inne zabójstwo na tle rabunkowym. Na początku lat 90 miał on zamordować małżeństwo z Pomorza. W roku 1993 usiłował także zabić inną osobę w Izabelinie.

Źródło: Polska Times

1 komentarz
  1. Mój Nick mówi

    Żeby chłopaczyny nie trafiły do tego aresztu co Cygan, bo łatwo tam o wypadek.

Zostaw odpowiedź