Gang handlował narkotykami i prowadził nielegalne kasyno internetowe (VIDEO)
Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu narkotyków na terenie kilku województw.
Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła rozprowadzić rożne narkotyki, m.in. kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy. Podczas akcji, w której uczestniczyło blisko 100 policjantów i funkcjonariuszy KAS zatrzymano 5 osób, zabezpieczono narkotyki m.in. 12 kg amfetaminy, broń czy kradzione części samochodowe. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp.
Wiele miesięcy poświęcili policjanci z Zarządu w Gorzowie Wlkp. Centralnego Biura Śledczego Policji, aby wyjaśnić sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej. Śledztwo dotyczące przestępczości narkotykowej nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp.
Z ustaleń śledczych wynika, że od kwietnia 2017 do lutego 2019 roku członkowie grupy rozprowadzali narkotyki na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na „czarny” rynek trafiały różne środki odurzające i psychotropowe, m.in. amfetamina, tabletki ecstasy czy marihuana.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci CBŚP z Zarządu w Gorzowie przygotowali plan działań. W akcji wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy, nie tylko z CBŚP, ale także z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp.
Działania przeprowadzono na terenie woj. zachodniopomorskiego, w gminie Barlinek. Wówczas to, niemal w tym samym czasie zatrzymano pięciu podejrzanych, a następnie przeszukano miejsca użytkowane przez nich.
Podczas akcji zabezpieczono ponad 12 kg amfetaminy, około tysiąca tabletek ecstasy oraz marihuanę. Policjanci znaleźli również części pojazdów skradzionych w Niemczech, broń gazową wraz z amunicją.
W ręce funkcjonariuszy wpadło także 10 komputerów stanowiących sieć nielegalnego kasyna internetowego.
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 6 pojazdów o szacunkowej wartości niemal 300 tysięcy złotych oraz biżuterię.
W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wlkp. zatrzymanym przestawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
źródło: policja.pl