Fala zbrodni – klimatyczny serial o walce z gangsterami

0 700

fot. kadr z serialu

„Fala zbrodni” może i nie zachwyca efektami specjalnymi ani plejadą gwiazd, jest za to ciekawe zrealizowanym, 5-sezonowym serialem, opowiadającym o walce policji z mafią.

 

Seria przedstawia losy, specjalnej jednostki policji o nazwie OPZ, która została stworzona do walki z przestępczością zorganizowaną. Nowy oddział okazuje się być bardzo skuteczny. Rosyjska mafia o nazwie Siergiejskaja wchodzi na polski rynek likwidując jednocześnie konkurencyjne grupy krajowe. Na czele tej organizacji staje tajemniczy Sergiej, który pojawi się dopiero pod koniec serii.

Każdy kolejny odcinek opowiada jedną historię, ale w każdej z nich pojawiać się będzie kilku policjantów – głównych postaci serialu. Łączy ich przede wszystkim praca, ale będziemy także świadkami rodzących się przyjaźni, miłości i nienawiści spowodowanej zdradą. Walka dobra ze złem jest osią tematyczną tego serialu. Policjanci będą musieli stoczyć niejedną bitwę w imię sprawiedliwości i prawdy. I tak, jak w życiu, nie zawsze skończy się ona happy endem. Ich przeciwnikami będą zarówno pospolici bandyci, jak i zorganizowane grupy mafijne, mające powiązania ze światem polityki.

/kadr z serialu.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów jak Marcin Dorociński, Mirosław Baka czy Jan Wieczorkowski. W jednym z odcinków gościnnie jako Wasyl „Pietia” Isajew, pojawia się sam Bogusław Linda.

Źródło: Film Web / fdb.pl

 

Zostaw odpowiedź