El Chapo na jedynym nagraniu z więzienia. Pierwsze chwile narkobossa po jego schwytaniu

fot. El Chapo w więzieniu, "Latnius"
0 17 099

Materiał z 2016 roku ukazuje przyjęcie Guzmana do zakładu Altiplano, w Meksyku.

Materiał zza murów więzienia został opublikowany przez „Latinus”. Nie wiadomo jednak jak portal informacyjny wszedł w jego posiadanie oraz dlaczego video zostało udostępnione właśnie teraz, po czterech latach.

Film ukazuje mężczyznę oznaczonego numerem 3870, który zapytany o pseudonim odpowiada „El Chapo”.

W dalszej części 58-letni ówcześnie Guzman potwierdza swój wiek, co do którego zarówno media jak i służby przez długi czas nie miały pewności.

El Chapo podaje także imię kobiety, z którą jest w związku małżeńskim „Alejandrina Salazar” oraz tej, „z którą żyje” Emma Coronel. Zapytany o swój zawód były szef kartel Sinaloa odpowiada „rolnik”.

Zgodność nagrania z rzeczywistym przebiegiem przyjęcia El Chapo do więzienia potwierdza jego meksykański prawnik Juan Pablo Badillo. Żadnej odpowiedzi na pytania mediów nie udzielił natomiast minister bezpieczeństwa narodowego.

Aktualnie Joaquin Guzman znajduje się w jednym z najbardziej strzeżonych więzień na świecie, gdzie odsiaduje wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

Więcej o meksykańskim narkobaronie i przebiegu procesu poprzedzającego jego skazanie można znaleźć tutaj: online-mafia.pl/el-chapo/

Źródło: news.sky.com, guardian.com

Zostaw odpowiedź