El Chapo miał zlecić zabójstwo własnego kuzyna. Wyciekło też VIDEO, na którym przesłuchuje swoją ofiarę

fot. Damaso Lopez aresztowany w 2017, AFP
0 10 343

Kolejne dni procesu przeciwko narkobaronowi ujawniają co raz to więcej faktów i tajemnic ukazujących brutalność i bezwzględność bossa kartelu Sinaloa.

Świadek zeznający aktualnie przeciwko byłemu szefowi, Damaso Lopez, pracował razem z El Chapo od 2001 roku.

Gangster pomagał mu w m.in w wysyłce narkotyków, czy w przekupywaniu polityków. Po latach został prawą ręka Guzmana i nawet ojcem chrzestnym dwóch jego córek. Zatrzymany go dopiero w 2017 roku w Meksyku. Podejrzewa się, że chciał przejść na stronę wrogiego kartelu Jalisco.

Jak twierdzi Lopez, jego szef zlecił zabicie własnego kuzyna, Juncho Guzmana, który okłamał El Chapo, mówiąc że nie jest w stanie pracować, gdyż nie ma go aktualnie w mieście.

Kiedy El Chapo dowiedział się, że Juncho tak naprawdę spaceruje po parku w Culican, wpadł w furię. Rozkazał zabić swojego kuzyna. Podczas egzekucji zginął także jego sekretarz, który akurat przebywał wraz z nim.

Guzman po tym wydarzeniu miał powiedzieć, że od tego momentu zabijany będzie każdy kto go zdradzi, bez względu na to czy jest to kobieta, czy bliska rodzina.

Lopez ujawnił także wiadomości telefoniczne z 2013 roku, kiedy to Esthela Ponce Beltran burmistrz La Paz, chciał zlikwidować jednego z policjantów, gdyż ten go niepokoił. Guzman stwierdził, że warto oddać mu przysługę, ponieważ jest on faworytem w nadchodzących wyborach na szczeblu stanowym.

Morderstwo miało zostać dokonane tak, żeby wyglądało na „zemstę jakiegoś gangstera”.

Inny z dowodów przeciwko El Chapo, to film, który został opublikowany oryginalnie na stronie Liveleak.com w 2015 roku.

Nagranie ukazuje El Chapo, który przesłuchuje przywiązanego do słupa mężczyznę. Jest on prawdopodobnie członkiem wrogiego kartelu Los Zetas. Jego dalsze losy nie są znane.

Film został udostępniony przez portal New York Post:

źródło: nypost.com, dailymail.co.uk

Zostaw odpowiedź