Dziś premiera filmu „Kobiety mafii”

0 884

W dniu dzisiejszym ma miejsce premiera najnowszego filmu Patryka Vegi pt. „Kobiety mafii”. Kontrowersyjny reżyser po raz kolejny porusza temat przestępczości zorganizowanej.

 

Autor trzech „Pitbulli”, obecnie posiada tyle samo fanów co przeciwników jego twórczości.  Dwie ostatnie części „Pitbulla” okazały się komercyjnym sukcesem i przyciągnęły do kin miliony widzów. Krytycy filmowi i co wrażliwsi fani kinematografii, zarzucają jednak Vedze płytkość jego filmów, prymitywne dialogi i poczucie humoru. Również korzystanie od lat z tego samego zestawu aktorów, nie jest dobrze postrzegane.

Na uwagę natomiast zasługuje obecność w produkcji Bogusława Lindy. Aktor zgodził się na udział w filmie, jednocześnie odmawiając Władysławowi Pasikowskiemu, udziału w następnej części „Pitbulla” zatytułowanej „Ostatni Pies”. Nieoficjalnie powodem odmowy Lindy był fakt, że w projekcie udział bierze piosenkarka Dorota „Doda” Rabczewska.

Pierwsze recenzje „Kobiet mafii” pojawią się zapewne w ciągu najbliższych kilku dni.

/materiały prasowe

Opis dystrybutora:

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”.

Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa).

By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia.

Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Zostaw odpowiedź