Dwie osoby postrzelone w trakcie napadu. Mężczyzna walczy o życie

Fot. zdjęcie podglądowe
0 4 939

Brutalny napastnik napadł na kantor w centrum miasta. Przestępca bez zastanowienia oddał strzały do dwóch osób. Aktualnie trwa policyjne śledztwo.

Do zdarzenia doszło w Olsztynie przy ulicy Głowackiego. Pomiędzy godziną 18, a 19 do FlyingAtom – kantoru Bitcoin, sprzedającego również złoto, wszedł zamaskowany uzbrojony napastnik, który postrzelił mężczyznę oraz kobietę. Trzecia z osób zdążyła uciec z budynku.

– Paweł walczy o życie w szpitalu, Klaudia została postrzelona w nogę i trafiła do innego szpitala. Z naszych informacji wynika, że jest wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej – powiedział Dawid Muszyński przedstawiciel firmy FlyingAtom.

– Prawdopodobnie sprawcą napadu jest osoba, która umawiała się wcześniej na transakcję. To była dość niestandardowa transakcja, bo opiewała na dość wysoką kwotę, dlatego był więcej niż jeden pracownik w naszym biurze – przekazał menadżer kantoru Łukasz Kopeć.

Mężczyzna umówił się na transakcję wartą około miliona złotych. Z kantoru ukradł 60 monet jednouncjowych za 450 tysięcy złotych.

W nocy policja kontrolowała pojazdy, w tym również autobusu miejskie. Do późnych godzin zablokowano wiele ulic – Policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania kamer z monitoringu, a także rozpytali świadków zdarzenia. Do działań został włączony pies tropiący z przewodnikiem – wyjaśnił Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Dawid Muszyński oświadczył również, że osoba, która wskaże napastnika otrzyma wysoką nagrodę – 100 tysięcy złotych.

Źródło: Polsat News / TVN 24

 

Zostaw odpowiedź