Duża operacja wymierzona w mafię sycylijską. Aresztowania także w Polsce

Fot. Benedetto "Nitto" Santapaola, mat. prasowe
0 5 616

Jak informuje włoski wymiar sprawiedliwości, w czterech krajach przeprowadzona została operacja wymierzona w osoby powiązane z mafią sycylijską.

Guardia di Finanza od dłuższego czasu prowadzi śledztwo w związku z nielegalnymi zakładami bukmacherskimi, które kontroluje Cosa Nostra. W tej sprawie przeprowadzono już kilka operacji. Ostatnia z nich nosi kryptonim „Podwójna gra”.

Jak ustalili śledczy, mafia zarabiała na nielegalnych zakładach online. Platforma internetowa, na której stworzono serwis bukmacherski działający z Malty. Organy ścigania w tej sprawie dokonały zatrzymania 23 osób we Włoszech, Niemczech, na Malcie oraz w Polsce. Łącznie w sprawie występuje już 336 podejrzanych.

Poza kontrolowaniem nielegalnych zakładów ciążą na nich takie zarzuty jak oszustwa podatkowego, pranie pieniędzy oraz powiązanie z klanem Santapaola-Ercolano. Wspomniana organizacja jest kontrolowana przez znanego sycylijskiego bossa Benedetto „Nitto” Santapaola, który od 1993 roku odbywa wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

W wyniku operacji na Sycylii, w Emilii-Romanii i Apulii funkcjonariusze zabezpieczyli majątek o wartości 80 milinów euro.

Źródło RMF 24
Zostaw odpowiedź