Człowiek skazany w procesie mafii kalabryjskiej, wziął zakładników i zamknął się na poczcie w Reggio Emilia

fot. Francesco Amato, miejsce napadu na pocztę
0 2 274

Skazany w dużym procesie przeciwko mafii kalabryjskiej, wczoraj rano napadł na pocztę we Włoszech. Policja i siły specjalne przeprowadziły akcję odbicia zakładników.

Jak podają włoskie media, w poniedziałek do budynku poczty w leżącym na północy kraju Reggio Emilia wszedł uzbrojony w nóż mężczyzna. Najpierw pozwolił wszystkim klientom opuścić placówkę, a później wziął pięciu zakładników.Okazało się, że jest to powiązany z mafią kalabryjską Francesco Amato.

Mężczyzna był jednym ze 118 osądzonych w procesie Aemilia przeciwko mafii z Kalabrii. Łączny wyrok wszystkich skazanych to ponad 1200 lat.

Od ogłoszenia wyroku 31 października, przestępca był poszukiwany przez policję w celu odbycia kary, 19 lat pozbawienia wolności.

Policja po zgłoszeniu napadu zablokowała pobliskie ulice i rozpoczęła negocjację z napastnikiem.

Po ponad godzinie została wypuszczona pierwsza zakładniczka. Według niej Armato wchodząc na pocztę miał krzyczeć

– Jestem jednym z oskarżonych w Aemilia, dostałem 19 lat -, wymachując przy tym nożem i dodając – Pozabijam was wszystkich -.

Mimo prób negocjacji napastnik chciał rozmawiać jedynie z Ministrem Spraw Wewnętrznych, prawdopodobnie chodziło o jego wyrok, z którym się nie zgadzał, twierdząc że nie ma żadnych powiązań z mafią.

Policja w wyniku bezowocnych negocjacji postanowiła wezwać siły specjalne, ostatecznie jednak jak twierdzi pułkownik karabinierów Armato zrozumiał, że jedynym wyjściem będzie dobrowolne poddanie się.

Przestępca najpierw wypuścił zakładników, a następnie sam oddał się w ręce policji. Całe zajście trwało około 8 godzin.

źródło: ansa.it

 

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź