Członkowie kartelu Sinaloa wybijają siebie nawzajem. W kolejnym zamachu zginęła cała rodzina.

Fot. miejsce zbrodni, mat. prasowe
0 14 170

Od aresztowania El Chapo w 2016 roku trwa wojna o przejęcie władzy nad kartelem Sinaloa. W ostatnich tygodniach konflikt znacznie przybrał na sile, w wyniku czego dochodzi do licznych zamachów na terenie kilku stanów.

Tym razem do ataku doszło w mieście Guaymas, w niedzielę. Napastnicy za cel obrali 34-letniego Juana Francisco 'El Brujo’ Herrera.  Przestępcy podjechali taksówką i w trakcie jazdy ostrzelali SUV’a gangstera.

El Brujo stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w latarnię. W zamachu zginął nie tylko członek Sinaloa ale take jego 30-letnia żona oraz dwie córki.

Postrzelone zostały również przypadkowe osoby – 21-letnia kobieta, mężczyzna i trójka dzieci. Wszyscy trafili do szpitala.

Jak podają lokalne media, niedzielny atak był prawdopodobnie zemstą za zabójstwo Santiago Eduardo Payán. Gangster został zastrzelony dzień wcześniej w Culiacan.

Zamordowany mężczyzna był krewnym Rafaela Caro Quintero, który walczy z synami El Chapo, czyli Los Chapitos, o przejęcie kontroli nad miastem Caborca, w stanie Baja California.

Źródło: dailymail.com

Zostaw odpowiedź