Cyngiel „Krakowiaka” z podtrzymanym dożywociem

fot. "Zdzicho", mat. prasowe
0 6 465

Sprawa Zdzisława Ł. „Zdzicha” została wyłączona z procesu apelacyjnego gangu „Krakowiaka” i była rozpatrywana w osobnym postępowaniu. W środę sąd apelacyjny wydał wyrok w tej sprawie. 

Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał w mocy karę dożywocia dla Zdzisława Ł. ps. Zdzicho, uważanego za egzekutora gangu „Krakowiaka”. Sąd uznał go za winnego jednego z zarzucanych mu zabójstw, a sprawę drugiego zabójstwa skierował do ponownego rozpoznania przez sąd okręgowy.

Sąd pierwszej instancji uznał Ł. winnym dwóch zbrodni. Zabójstwa, na zlecenie swojego szefa w 1997 r., Białorusina Wiktora Fiszmana (pisaliśmy o nim TU) oraz zabójstwa w tym samym roku właściciela kantoru w Przemyślu.

W zeszłym tygodniu sąd odwoławczy uznał „Zdzicha” za winnego zabójstwa właściciela przemyskiego kantoru, natomiast sprawę zabójstwa Wiktora Fiszmana skierował do ponownego rozpoznania przez katowicki sąd okręgowy. Zdzisław Ł. został natomiast uniewinniony od jeszcze innego zarzutu – usiłowania zabójstwa pracownika kantoru w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna przebywa w aresztach o 1999 roku kiedy to dokonano obławy na gang Janusza T. „Krakowiaka”. O przedterminowe zwolnienie będzie mógł ubiegać się po odsiedzeniu 30 lat.

źródło: Portal TVP Info

Zostaw odpowiedź