CBŚP przejęło 6 ton narkotyków w Holandii. W gangu działali Polacy

Fot. funkcjonariusz CBŚP, policja
0 3 002

fot.policja

Policjanci CBŚP zabezpieczyli w Holandii magazyn z ponad 6 tonami narkotyków o czarnorynkowej wartości niemal 200 mln zł – poinformował we wtorek Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. Dodał, że to rekordowa ilość w historii polskiej policji.

 

13 kwietnia br. w Holandii funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali magazyn narkotyków należący do międzynarodowej grupy przestępczej.

– W wyniku zbieranych przez CBŚP informacji ustalono, że na terenie Holandii znajduje się magazyn, do którego trafiają narkotyki przemycane z terenu Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Nasi policjanci udali się na teren Holandii i razem z miejscową policją weszli do magazynu – powiedział Szymczyk.

– Okazało się, że w magazynie znajduje się ponad 3,5 tony haszyszu i ponad 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy. Ta ilość narkotyków przekraczająca 6 ton łącznie to rekordowa ilość zabezpieczona w historii polskiej policji – dodał szef KGP.

Wartość narkotyków na czarnym rynku to prawie 200 mln zł.

Rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka powiedział, że narkotyki trafiały do Hiszpanii, a następnie do Holandii. Dodał, że zabezpieczone narkotyki „finalnie mogły trafić nie tylko do Polski”.

– Tak naprawdę trafiłyby do każdego kraju w Unii Europejskiej. Ta grupa, która przewoziła narkotyki, później dostarczała je do konkretnych osób, które wprowadzały je na rynek całej Europy – powiedział Ciarka.

Dodał, że w międzynarodowej grupie przestępczej działali również Polacy, „wykorzystywani do chociażby przewozu tych środków odurzających”.

źródło: PAP/Onet.pl

Zostaw odpowiedź