Były poseł, mąż Magdaleny Ogórek trafił do aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia

Fot. Piotr Mochnaczewski, mat. prasowe
0 11 901

Piotr M. to były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W czasach rządu Leszka Millera pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pełnił także funkcję rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, a następnie w Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. 

Podejrzany w piątek koło południa trafił do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie został przesłuchany i usłyszał pięć zarzutów. Jeśli 54-latek zostanie uznany za winnego, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Pierwszy dotyczy działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Polegało ono na ukrywaniu składników majątkowych szkoły o wartości 218 tysięcy złotych zagrożonych zajęciem w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych – przekazał prokurator Jacek Para.

Piotrowi M. zarzuca się także naruszenie praw pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla „poprzez niewypłacanie pensji pracownikom lub wypłacanie ich z opóźnieniem oraz nieregulowanie składek ZUS i składek zdrowotnych o wartości ponad 1 miliona złotych”.

Kolejny zarzut dotyczy – wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy.

Podejrzany miał także oszukać osobę prywatną na 2,6 miliona złotych poprzez zawieranie szeregu umów i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy.

Decyzją sądu oskarżony trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Głos zabrała jego żona Magdalena Ogórek, która za pośrednictwem Twittera oświadczyła, że nie ma żadnego związku z całą sprawą i prosi o uszanowanie jej prywatności.

 

Źródło: PAP

Zostaw odpowiedź