Były policjant w grupie przestępczej.Brał udział w skoku stulecia

0 1 838

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 46-letniego Adama K. poszukiwanego za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która w Swarzędzu pod Poznaniem skradła z konwoju 8 milionów złotych. Mężczyzna od lipca 2017 roku poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Łodzi.

 

6 marca 2018 roku, około południa, policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zatrzymali 46-letniego Adama K. W lipcu 2017 roku Sąd Okręgowy w Łodzi skazał go na karę ponad 6 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiadał wówczas z wolnej stopy, nie przyszedł na rozprawę i od momentu ogłoszenia wyroku ukrywał się. Funkcjonariusze już przewieźli go do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu w związku ze sprawą odwoławczą

/policja.pl

Do głośnej kradzieży w Swarzędzu doszło w lipcu 2015 roku. Konwojent o fałszywej tożsamości i nieustannie ucharakteryzowany w pracy (m.in. zgolił włosy, zapuścił brodę i brał środki, które pomogły mu przybrać na wadze) odjechał z gotówką, gdy dwaj inni pracownicy firmy ochroniarskiej z Łodzi weszli do budynku, by zapakować pieniądze do bankomatu. Mężczyźni zrabowali wówczas 8,2 mln zł. Jednym  z nich był własnie Adam K. emerytowany Łódzki policjant.

Zostaw odpowiedź