Brat słynnego Amado Carrillo skazany na 28 lat więzienia. Po śmierci „Pana Niebios” przejął kontrolę nad kartelem Juarez

Fot. Vicente Carrillo Fuentes, mat. prasowe
0 5 610

W miniony wtorek 14 września meksykańska prokuratura przekazała informacja o skazaniu narkobarona, który kierował kartelem Juarez.

Vicente Carrillo Fuentes znany jako El Viceroy został zatrzymany w październiku 2014 roku w Torreon w stanie Coahulia. Boss został schwytany wraz ze swoim ochroniarzem Jesúsem Dimas Contreras Sánchezem. Funkcjonariusze zabezpieczyli również broń i radio do komunikacji z innymi członkami kartelu.

Ponad 14 lat przed schwytaniem przemytnika, w sierpniu 2000 roku Stany Zjednoczone wydały nakaz ekstradycji przeciwko narkobaronowi. Za informacje, które doprowadziłyby do jego schwytania, wyznaczono także nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów.

Jak przekazali śledczy, zanim przeprowadzono obławę na narkobarona, organy ścigania śledziły go przez 6 miesięcy. Namierzyli pojazdy, którymi się poruszał oraz nieruchomości będące tajnymi kryjówkami. Narkobaron został skazany w związku z zarzutami dotyczącymi przestępczości zorganizowanej oraz przestępstwami przeciwko zdrowiu.

El Viceroy to brat słynnego Amado Carrillo Fuentesa znanego jako „Pan Niebios”. Razem prowadzili kartel Juarez i jako pierwsi nawiązali kontakt z organizacjami narkotykowymi z Kolumbii. Amado był jednym z największych bossów w Meksyku, jednak zmarł niespodziewanie w wyniku nieudanej operacji plastycznej.

W 1997 poddał się zabiegowi, który miał zmienić jego wygląd i sprawić, że uniknie schwytania przez organy ścigania. Narkobaron zmarł na stole operacyjnym w prywatnej klinice w stolicy Meksyku. Kilka miesięcy później lekarz, który przeprowadzał operację, został zamordowany.

Źródło BBC
Zostaw odpowiedź