Boss gangu obcinaczy palców Wojciech S. „Wojtas” ponownie skazany na dożywocie

Fot. Wojciech S. ps. Wojtas, mat. prasowe
0 41 264

W Sądzie Okręgowym w Warszawie 7 sierpnia zapadł ponowny wyrok za zabicie dwóch dilerów narkotykowych przez Wojciecha S. ps. Wojtas vel Kierownik.

Biuro prasowe sądu przekazało, że oskarżony został uznany winnym i usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności – Wojciech S. może skorzystać z warunkowego zwolnienia z odbycia reszty kary po odbyciu co najmniej 30 lat kary pozbawienia wolności.

Proces nie miałby miejsca, gdyby kilkunastu gangsterów z Mokotowa i grupy konstancińskiej nie poszło na współpracę z organami ścigania. Dzięki ich zeznaniom śledczy dowiedzieli się o kolejnych niewyjaśnionych tajemnicach kryminalnych, w wyniku czego ponad stu podejrzanych usłyszało kilkaset zarzutów.

Jedną ze spraw, którą po przesłuchaniach zajęli się funkcjonariusze to zaginięcie w 2002 roku Jacka P. ps. Postek oraz Tomasza M. ps. Maks. Byli oni drobnymi dilerami i pracowali dla Marka K. ps. Muł. Według policji był on przywódcą jednej z grup gangu mutantów.

Muł działał na terenie Piaseczna i okolic, gdzie konkurował z Rafałem B. ps. Bukaciak, który kierował grupą konstancińską. Gangster wyszedł na wolność w 2001 roku i zaczął współpracować z Wojtasem, liderem grupy ursynowskiej, która zyskała sławę jako gang obcinaczy palców.

Przestępcy postanowili porwać Maksa, w celu wydobycia informacji o gangu mutantów. Postek nie był wówczas celem gangsterów. Mieli go porwać przy okazji, gdyż właśnie przebywał wraz z Tomaszem M.

Porywacze zabrali ich do lasu w Parcela – Obory, wiosce położonej niedaleko Konstancina. Tam ofiary były katowane przez blisko trzy godziny. Ostatecznie dilerzy zostali zamordowani ciosami zadanymi toporkiem. Krwawe zdarzenia miały miejsce we wrześniu 2002 roku. Ich zwłoki zostały odnalezione prawie 12 lat później, w maju 2014 roku.

W tej sprawie przez sąd pierwszej instancji skazano czterech przestępców – Wojciecha S. ps. Wojtas, Roberta M. ps. Ternit, Tomasza R. ps. Garbaty oraz Sławomira B. ps. Biały.

Wojtas i Ternit odpowiedzieli za zabójstwo. Pierwszy z nich usłyszał wyrok za inne porwanie dokonane rok wcześniej. Miał wtedy uprowadzić gangstera o pseudonimie Pająk. Inne zarzuty, które obejmował akt oskarżenia to m.in. handel narkotykami czy nielegalne posiadanie broni.

Mordercy trafili za kraty na dożywocie. O przedterminowe wyjście na wolność będą mogli starać się po 30 latach odsiadki. Natomiast Garbaty został skazany na 9 i pół roku więzienia, a Biały na 11 lat.

Wyrok Wojtasa został uchylony w sądzie apelacyjnym. Zeznania współpracujących gangsterów zostały uznane za wiarygodne, jednak doszło do popełnienia błędów proceduralnych. Jednak i tym razem Wojciecha S. został skazany na dożywocie.

Źródło: TVN24

Zostaw odpowiedź