Andrzej Z., ps. „Słowik” został aresztowany miesiąc po wyjściu na wolność

Fot. "Słowik", materiały prasowe
0 28 750

Jak przekazał portal TVN 24, „Słowik” został zatrzymany w związku z korupcją Służby Więziennej. Gazeta Wyborcza dodała, że podejrzany usłyszał cztery zarzuty, jednak nie przyznaje się do żadnego z nich, a sąd zdecydował już o 3-miesięcznym areszcie.

„Słowik” na wolności przebywał niecały miesiąc. Andrzej Z. po ponad 3,5-letnim pobycie w areszcie wyszedł 19 sierpnia 2020. Gangster po wpłacie 400 tysięcy kaucji odzyskał wolność jako ostatni z bossów Pruszkowa.

Podejrzany został zatrzymany we wtorek, kiedy wychodził z sali 252 w Sądzie Okręgowym w Warszawie, gdzie pojawił się w związku z toczącym się procesem. Więcej o tej sprawie można przeczytaj tutaj – Gang pruszkowski przed sądem.

Stamtąd CBŚP skierowało go wprost do radiowozu. Kolejnego dnia policja przeprowadziła czynności w blisko dwudziestu miejscach. Zatrzymano warszawską adwokat, pracownika SOP oraz funkcjonariuszy Służby Więziennej, w tym m.in. z aresztu na Białołęce.

Podejrzewamy, że przez ostatnie lata wysługiwali się grupom przestępczym. Pomagali w kontrabandzie za mury aresztów i więzień telefonów, narkotyków i wszystkiego, na co mieli ochotę osadzeni – powiedział jeden ze śledczych w rozmowie z portalem TVN 24.

Funkcjonariusz dodał, że do więźniów trafiały nawet nowoczesne roboty kuchenne, kokaina oraz pornografia.

Niektórzy wysługiwali się dla pieniędzy. Sprawdzamy jednak sygnały, że przynajmniej część z zatrzymanych przez nas funkcjonariuszy była zastraszana, na przykład przestępcy mogli pokazywać nagrania ich dzieci w przedszkolu – czytamy na stronie tvn24.pl.

Rzecznik CBŚP nadkomisarz Iwona Jurkiewicz odmówiła odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, podobnie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś, który potwierdził jedynie, że doszło do zatrzymań i przekazał, że jest za wcześnie na udzielanie jakichkolwiek informacji.

Źródło: tvn24.pl, wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź