Aktorka oskarża Sean’a Penn o zdradę i pomoc w aresztowaniu El Chapo

fot. Sean Penn i Kate del Castillo, materiały prasowe
0 4 362

Kate del Castillo czyli ulubiona aktorka Guzmana, obwinia Sean’a Penn’a o pomoc w jego schwytaniu. Pozywa także były meksykański rząd za ujawnienie informacji, które zniszczyły jej reputację.

W 2015 roku, doszło do sekretnego spotkania, ukrywającego się El Chapo z aktorem Sean’em Penn’em. Sprawie skrupulatnie przyjrzały się meksykańskie władze, a w trakcie śledztwa okazało się, że spotkanie-wywiad zostało zaaranżowane przez aktorkę Kate del Castillo. 

Kobieta za pomoc w zorganizowaniu spotkania nie poniosła konsekwencji prawnych, jednak prokuratura ujawniła informację dotyczące znajomości aktorki z El Chapo. Doprowadziło to do zniszczenia jej reputacji, w wyniku czego nie mogła znaleźć pracy:

„To nie był dobry rok. Nie mogłam pracować, ponieważ ludzie mnie nie chcieli, bali się.”

Według del Castillo, zaaranżowała to spotkanie ponieważ myślała nad stworzeniem filmu o życiu Guzmana.

Dodała także, że zerwała kontakt z aktorem, który jak twierdzi zdradził ją.

„Sean Penn najwyraźniej pomógł w namierzeniu i aresztowaniu.”

„Nie byłam świadoma sytuacji, dlatego zawsze będę uważała to za zdradę. Zachował się bardzo źle, nie ochronił mnie i naraził moje życie na ryzyko.”

Aktorka pozywa byłych prokuratorów, za rządów Enrique Pena Nieto na 60 mln dolarów, za ujawnienie informacji, które naraziły del Castillo na straty moralne i materialne. 

źródło: cbsnews.com

Zostaw odpowiedź