Agent Tomek ponownie zatrzymany przez CBA. Usłyszał kolejne zarzuty

fot. Tomasz K., materiały prasowe
0 1 249

Były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego i były poseł PiS został zatrzymany już drugi raz w tej samej sprawie.

Zarzuty dla Tomasza K. wiążą się z jego działalnością w Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego Helper, które w Olsztynie i kilku innych gminach regionu prowadziło środowiskowe domy pomocy.

Po raz pierwszy mężczyzna został zatrzymany w listopadzie ubiegłego roku, jednak nie trafił do aresztu.

Jak poinformowała prokuratura usłyszał on zarzuty „Dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w łącznej kwocie około 10 milionów złotych oraz oszustwa w związku z nienależnym przyznaniem dotacji w kwocie ponad 39 milionów, a także przestępstwa prania pieniędzy w kwocie 2 mln zł.”

Po raz drugi Tomasz K. został zatrzymany w środę nad ranem na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku i ma usłyszeć kolejne zarzuty w tej samej sprawie.

W wielomilionowe wyłudzenia zamieszana jest także żona zatrzymanego, która także została objęta aktem oskarżenia w czerwcu 2019 roku – https://online-mafia.pl/2019/06/15/zona-agenta-tomka-uslyszala-zarzut-kierowania-grupa-przestepcza/

Jak ustaliła prokuratura pieniądze, które miały trafiać na rzecz działalności Helper, były wykorzystywane na zakup luksusowych samochodów, kosmetyków, perfumy, ubrania, sprzęty elektroniczne.

Źródło: PAP, wp.pl

Zostaw odpowiedź