6ix9ine spaceruje po ulicach Nowego Jorku i drwi z gangsterów „Bloods”

Fot. 6ix9ine, Instagram
0 9 640

W listopadzie 2018 roku, wraz z pięcioma innymi osobami, 6ix9ine został aresztowany pod zarzutem czynnego udziału w Nine Trey Gangsta Bloods.

W ramach działania w gangu raper miał dopuścić się wymuszania haraczy, próby morderstwa, kradzieży, handlu narkotykami, czy prania pieniędzy. To tylko kilka z przestępstw jakich dopuścił się Daniel Hernandez.

Adwokat oskarżonego zapewniał, że raper „Jest całkowicie niewinny. Jest artystą estradowym używającym gangsterskiego wizerunku w celu promowania swojej muzyki, ale nie czyni go to członkiem gangu”.

24-letniemu muzykowi groziło dożywotnie pozbawienie wolności. Na początku 2019 roku przyznał się do dziewięciu zarzutów, a następnie zdecydował się pójść na współpracę z FBI.

Fot. 6ix9ine na sądowej sali, mat. prasowe

Raper swoimi zeznaniami zaczął obciążać byłych kolegów z gangu i artystów, z którymi był skłócony. Znaczna część osób śledzących losy Hernandeza jest przekonana, że wydał on na siebie wyrok śmierci.

W grudniu 2019 roku 6ix9ine został skazany na 2 lata więzienia i 5 lat w zawieszeniu, z czego ponad rok przesiedział w areszcie. Na wolność miał wyjść w listopadzie, jednak z powodu pandemii sąd zdecydował o przeniesieniu go do aresztu domowego, który zakończył się 1 sierpnia.

Od tego czasu Tekashi wstawia na swojego Instagrama nagrania i zdjęcia, na których naśmiewa się z byłych kolegów z gangu oraz osób, które mówiły, że szybko zostanie ukarany za współpracę z służbami.

Raper w obstawie uzbrojonej ochrony spaceruje po ulicach Nowego Jorku, korzysta z transportu publicznego, a nawet nagrał teledysk. Kilka dni temu udostępnił m.in. zdjęcie z wielkim szczurem, który w amerykańskim slangu oznacza kapusia.

https://www.instagram.com/p/CDjz-HoJ39v/?utm_source=ig_web_copy_link

24-latek wyśmiewa niebezpieczeństwo, przed którym był tak ostrzegany. Pod jednym z nagrań napisał – Moi ochroniarze chcą się zwolnić. To najłatwiejsza robota na świecie.

Wiele osób było przekonanych, że jego kariera jest już skończona. Jak się jednak okazało, liczne grono fanów uważa, że decyzja Hernandeza nie ma wpływu na muzykę, którą tworzy. Bronią oni 24-latka, a swoją krytykę kierują w stronę osób, które postanowiły go przekreślić.

Co więcej, w trakcie odsiadki podpisał on umowę opiewającą na 10 milionów dolarów w zamian za wydanie dwóch płyt. Natomiast wydany w maju teledysk osiągnął rekordową liczbę ponad 40 milionów wyświetleń w ciągu 24 godzin.

Źródło: DailyMail / CGM

Zostaw odpowiedź