400 policjantów i wielka obława w Warszawie i Wołominie

0 909

W środę policjanci zatrzymali 32 osoby podejrzewane przestępczość narkotykową. W akcji udział wzięło ponad 400 funkcjonariuszy.

 

W wyniku śledztwa wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy, ustalono że grupa przestępcza od 2011 roku uczestniczy w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem. Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych.

W gangu działającym na terenie całego garnizonu warszawskiego uczestniczyły 32 osoby w wieku 20 do 65 lat. W środę funkcjonariusze z Wołomina, stołecznej komendy, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie, Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP, oraz CBŚP, Straży Granicznej i Podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego, przeszukali 55 miejsc na terenie województwa mazowieckiego.

/policja.pl

Podczas przeszukań znaleziono i zabezpieczono m.in. heroinę, kokainę, marihuanę i amfetaminę. Zarekwirowano także ponad 67 tys. złotych oraz wartościowe zegarki, trzy atrapy broni palnej i telefony komórkowe.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnych cel, grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec  23 osób zastosowano areszt tymczasowy.

/policja.pl

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło:policja.pl

Zostaw odpowiedź