Już dzisiaj premiera “Asymetrii”. W obsadzie “Misiek z Nadarzyna” i “Lelek”

0
13150
Fot. Aktorzy na planie filmowym "Asymetrii"

Już dzisiaj, 13 listopada premiera nowego filmu Konrada Niewolskiego, twórcy kultowej produkcji “Symetria”. Po 17 latach od jej premiery reżyser powraca z “Asymetrią”, która trafi na platformę 22bit.tv

W 2003 roku reżyser stworzył swoje największe dzieło – „Symetrię„. Film o 26-letnim Łukaszu, który niesłusznie oskarżony trafił do aresztu śledczego. Adwokat próbuje go wyciągnąć, jednak okazuje się bezskuteczny. W wyniku pewnych wydarzeń główny bohater postanawia dołączyć do grupy grypsujących więźniów.

Tytuł nowej produkcji “Asymetria” może błędnie wskazywać, że jest to kontynuacja filmu z 2003 roku. W rzeczywistości jest to całkiem osobna produkcja.

Film “Asymetria” nie trafi do kin. Jest dostępny jedynie po wykupieniu płatnej subskrypcji, którą można znaleźć – TUAJ. Wraz nową produkcją za darmo otrzymamy dostęp do kultowej “Symetrii”.

Zarys fabuły jest dość tajemniczy, wiemy jednak, że akcja rozgrywa się w realiach polskiego podziemia kryminalnego i momentami przenosi się do zakładów karnych. Oficjalny i nieco enigmatyczny opis filmu podaje – Wszystko, co dobre… źle się kończy. Poczuj przedsmak mocnego męskiego kina w dramatycznej opowieści o życiu skazanym na piekło. Tutaj nie ma szczęśliwego zakończenia.

Kilka słów o filmie powiedział “Misiek z Nadarzyna“, który pojawi się na ekranie i zagra samego siebie. W obsadzie znalazł się także dolnośląski gangster Jacek B., ps. “Lelek”., który wcielił się w rolę adwokata i był odpowiedzialny za konsultację przy tworzeniu filmu.

Wyświetlam kilka 60-tek, przez których oczywiście sam miałem problemy i wyroki, także są wymienieni z pseudonimów z Łomży panowie – powiedział “Misiek z Nadarzyna” w rozmowie z portalem Kryminalna Polska.

Z Asymetrii, po części jest troszeczkę nawiązany, bo też będą sytuacje, które odbywają się w zakładzie karnym, celi. Ale wiele będzie sytuacji różnych, będą momenty miłosne, awanturnicze, momenty gdzie zwykli ludzie gdzieś tam się zamotali, musieli komuś oddać pieniądze i przez co są później różnego kalibru problemy. Jedne kończą się źle, drugie jeszcze gorzej. Także to będzie pokazane po części wszystkiego. Oczywiście to, co w rzeczywistości też miało miejsce, gdzieś tam w Warszawie, czy okolicach – dodał.

W Asymetrii zobaczymy także kilka postaci, które zdążyliśmy już poznać w filmie Niewolskiego z 2003 roku m.in. Zborka (Andrzej Andrzejewski) i Adolfa (Dariusz Biskupski). Główna rolę w Asymetrii zagrał Mikołaj Roznerski (“Supermarket”, “Chcę się żyć”). W obsadzie znaleźli się także Marek Molak, Mateusz Nędza, Paulina Szostak, Popek, Oliwia Hołozubiec, Michał Włodarczyk, Mateusz Murański, Grażyna Szapołowska, Piotr Fronczewski, Adriana Kalska oraz Jan Frycz.

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here