Wpadka ABW. Ujawniono adresy tajnych placówek

1
2376
Fot. ABW

Jak przekazały polskie media, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sama ujawniła dane dotyczące adresów tajnych placówek.

ABW na swoich stronach umieściło listę adresów, do których dostarczana ma być energia elektryczna. W ujawnionych lokalizacjach znalazły się m.in. siedziby cywilnych instytucji, które oficjalnie nie są w żaden sposób powiązane ze służbami.

Agencja po czasie zauważyła swój błąd i usunęła udostępnione dokumenty. Dane znajdowały się na stronach przez dłuższy czas, oznacza to, że adresy “przykrywek” mogły trafić do nieodpowiednich osób.

Jako jeden z pierwszych portali informację o wpadce ABW przekazał “Super Express”. Gazeta otrzymała również odpowiedź dotyczącą całego zamieszania:

“Ogłoszenie o zamówieniu przetargowym (…) zostało zamieszczone zgodnie z procedurą i na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. W załączniku do ogłoszenia przetargowego znalazły się adresy budynków, którymi gospodaruje ABW. Agencja zarządza wieloma obiektami, których lokalizacje nie są – bez istotnego powodu – udostępniane opinii publicznej. Podanie dokładnej lokalizacji obiektu, do którego dostawca powinien dostarczyć energię elektryczną miało, z naszej perspektywy, uprościć procedurę przetargową i skrócić czas postępowania”

Były szef Agencji Wywiadu, płk Grzegorz Małecki powiedział dziennikowi, że “skutki tej niefrasobliwości mogą być dla Agencji i pracujących tam osób opłakane”

Źródło: Super Express

 


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here