“Ojciec chrzestny” powraca po 30 latach! Do kin trafi III część z nowym zakończeniem

0
2853
Fot. "Ojciec chrzestny III"

Premiera ostatniej części trylogii miała miejsce 20 grudnia 1990. Po trzech dekadach Studio Paramount Pictures zdecydowało się na wypuszczenie nowej wersji “Godfather”.

Al Pacino ponownie wciela się w rolę autokratycznego przywódcy rodu. Rok 1979. Sześćdziesięcioletni Michael Corleone myśli o wyprowadzeniu swej rodziny ze świata zbrodni, a zarazem o znalezieniu właściwego następcy.

Wybór pada na porywczego Vincenta, ale decyzja ta równie dobrze może przekreślić marzenia o legitymizacji i wciągnąć rodzinę w piekło mafijnej wojny.

Pacino, Garcia, Diane Keaton, Talia Shire, Eli Wallach, Sofia Coppola, Joe Mantegna i inni pod kierunkiem Francisa Forda Coppoli wykreowali znakomite role w pasjonującym filmie na nowo podejmującym tematy władzy, tradycji, zemsty i miłości, czego efektem było siedem nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu.

Produkcja będzie nosić tytuł “The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone” i ma trafić do ograniczonej dystrybucji, na ten moment nie wiadomo, czy będziemy mieli szansę zobaczyć film na dużym ekranie w Polskich kinach.

O zmianach, jakie zostały wprowadzone, wspomniał sam scenarzysta i reżyser Francis Ford Coppola.

Na potrzeby tej wersji zmieniłem początek i zakończenie, przearanżowałem również kilka scen i ujęć […]. Biorąc pod uwagę te zmiany, odnowione ujęcia oraz dźwięk, uważam, że to najlepsze zakończenie dla dwóch poprzednich filmów i jestem wdzięczny Jimowi Gianopulosowi i Paramount za pozwolenie mi na ponowny powrót do tematu – przyznał twórca projektu.

Źródło: filmweb.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here