Policja rozbiła klan Cosa Nostry. Aresztowano 46 mafiosów

0
5495
fot. zdjęcie poglądowe

Włoskie służby 26 maja we wtorek przeprowadziły operację “Jungo”, której celem byli mafiosi z Katanii, Mesyny, Trapani oraz Rimini. 

Śledztwo w tej sprawie trwało od 2017 i było wymierzone przeciwko klanowi Brunetto reprezentowanego przez rodzinę Santapaola-Ercolano. Trwająca przez kilka lat praca funkcjonariuszy pozwoliła m.in. na dokładne zbadanie sprawy oraz ustalenie obowiązującej wewnątrz grupy hierarchii.

Łącznie udało się zatrzymać 46 osób, z czego wobec 44 zastosowano areszt tymczasowy, a pozostałe dwie osoby objęto aresztem domowym.

Gangsterzy usłyszeli liczne zarzuty w tym głównie związane z przemytem i handlem narkotykami, wyłudzenia oraz wymuszeniami.

Jednym z najważniejszych odkryć w śledztwie, było dotarcie do “apteki” w Giarre położonej w dzielnicy Jungo. Jak się okazało placówką kierowali członkowie rodziny Brunetto-Santapaola.

Mafiosi pod przykrywką legalnej działalności odbierali od różnych dostawców substancje, które następnie były wykorzystywane przy handlu przez ulicznych dilerów.

Źródło: askanews.it


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here