Meksykański narkobaron aresztowany. Kartel w odwecie atakuje posterunki policji

0
26386
Fot. José Dolores Villegas Soto, "El Iraquí", mat. prasowe

Jak przekazała prokuratura w stanie Chihuahua, w ostatnim czasie doszło do serii zamachów na policjantów i komisariaty. Nagły wzrost agresji gangów to najprawdopodobniej efekt schwytania niebezpiecznego przestępcy.

Członkowie Juárez Cartel najpierw za cel obrali sobie funkcjonariusza na ulicy, a następnie podjechali ostrzelać posterunek policji. Przeprowadzono co najmniej trzy takie ataki. W wyniku wymiany ognia zginęło pięciu napastników, natomiast funkcjonariusz i cywil zostali ranni i trafili do szpitala.

Wcześniej doszło do innej strzelaniny, w trakcie której zabity został policjant oraz dwóch gangsterów. Kilka dni temu przestępcy zamordowali kolejne pięć osób.

Jak przekazują śledczy seria ataków rozpoczęła się w środę wieczorem, krótko po aresztowanie przywódcy gangu Los Aztecas, Jose Dolores Villegas Soto znanego jako “El Lolo” lub “The Iraqi”. Narkobaron został oskarżony o udział w co najmniej 50 morderstwach.

Jak podaje policja, przestępca stał się dla lokalnego rządu jednym z głównych celów, gdyż to właśnie on został uznany za główne źródło przemocy w Ciudad Juárez.

Źródło: infobae.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here