Wybrano reżysera do kolejnej odsłony “Człowieka z blizną”

0
1580
fot. Scarface

“Scarface” z Alem Pacino w roli głównej to jedno z najbardziej kultowym filmów nie tylko kina gangsterskiego, ale całej kinematografii.

Klasyk w reżyserii Briana de Palmy opowiadający o kubańskim uchodźcy, który stworzył narkotykowe imperium w Miami miał swoją premierę 1983. Film był pierwszym remakiem produkcji wyreżyserowanej przez Howarda Hawksa w 1932 roku. Pierwowzór zaś przedstawiał historię włoskiego gangstera.

Najnowsza odsłona będzie już trzecią wersją “Człowieka z blizną”. Idea stworzenia kolejnego filmu pojawiła się już w 2011 roku. Od tego czasu z projektem mieli związać się David Ayer (“Szybcy i wściekli”, “Suicide Squad”), David Yates (seria “Harry Potter”), Pablo Larraín (“Jackie”) i Antoine Fuqua (“Do utraty sił”).

Ostatecznie jak informuje portal “Deadline” za reżyserię odpowiedzialny będzie Luca Guadagnino. Nie będzie to jego pierwszy remake. W przeszłości stworzył takie projekty jak “Nienasyceni”, film ten był adaptacją produkcji “Basen”. Reżyser stworzył także nową odsłonę horroru “Suspira”.

O najnowszej wersji “Człowieka z blizną” wiemy tyle, że jego akcja będzie działa się w obecnych czasach na terenie Los Angeles. W 2017 roku pojawiła się informacja, że scenariusz do filmu stworzyli bracia Joel i Ethan Coen. Nie wiadomo jednak, czy zostanie on wykorzystany przy nadchodzącej produkcji.

Źródło: Deadline.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here