Potężne uderzenie w sycylijską mafię. 91 osób aresztowanych

0
4266
Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja

W nocy z poniedziałku na wtorek współpracujące służby nadzorowane przez komisję do zwalczania przestępczości zorganizowanej przeprowadziły operację o nazwie “Mani in pasta”

W akcji wzięło udział ponad 500 funkcjonariuszy różnych formacji. Działania śledczych zostały przeprowadzone równocześnie w siedmiu regionach – Sycylii, Lombardii, Piemoncie, Ligurii, Wenecji Euganejskiej, Emilii-Romanii, Toskanii, Marche i Kampanii.

Jak informuje Gaurdia di Finanza – Ponad 100 osób podejrzewa się o przynależność do mafijnej organizacji przestępczej, wyłudzanie, przemyt substancji odurzających, oszustwa podatkowe, pranie pieniędzy, kontrolę zakładów hazardowych i inne przestępstwa przeciwko osobom i mieniu. Dla 91 spośród tych 100 osób wnioskowano o areszt.

Jednym z zatrzymanych jest włoski celebryta, uczestnik “Big Brother”, a także były broker. Daniele S. trafił do aresztu domowego po tym, jak usłyszał zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Podejrzany po występie w programie został słupem jednej ze spółek w Milanie, kontrolowanej przez rodzinę Fontana. Jest to jeden z najpotężniejszych klanów w Palermo. Wywodzi się on z rodziny Galatolo, która odegrała istotną rolę w historii sycylijskiej mafii.

W aktach śledztwa znalazło się wiele nazwisk, nad którymi zaczął pracować sam Giovanni Falcone pod koniec lat 80.” – informuje “La Repubblica”.

Jak informują śledczy w wyniku operacji zabezpieczono 22 działalności gospodarcze, 13 koni wyścigowych, 8 nieruchomości oraz pieniądze. Łączną wartość mienia oszacowano na 15 milionów euro.

Źródło: grossetonotizie.com, La Repubblica


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here