Już blisko 400 mafiosów z więzienia trafiło do aresztów domowych

0
2366
Fot. Pasquale Zagaria. mat. prasowe

Włoskim dziennikarzom udało się pozyskać informacje dotyczące członków mafii, którzy z zakładów karnych trafili do swoich domów.

O problemie związanym z zamianą więzienia na areszt domowy zrobiło się głośno 25 kwietnia, za sprawą brata jednego z najpotężniejszych bossów camorry, Pasquale Zagarii. Mafioso został wypuszczony mimo tego, że odbywał wyrok pod specjalnym nadzorem.

Teraz gazeta “La Repubblica” opublikowała listę nazwisk przestępców, których objęło złagodzenie kary. Niejawne dane były przesłane przez władze penitencjarne do komisji parlamentarnej do walki ze zorganizowaną przestępczością.

Według podanych informacji wynika, że do aresztów domowych trafiło 376. Ponad 200 z nich oczekiwało w areszcie na rozpoczęcie procesu. Reszta była już skazana i odbywała wyrok.

Prokuratura krytykuje te decyzje i wspomina o tym, że tacy przestępcy przebywając na wolności stanowią spore zagrożenie.

Padły również oskarżenia w stronę ministra sprawiedliwości Alfonso Bonafede. Uważa się, że mógł on ulec naciskom organizacji przestępczych.

Źródło: TVP Info


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here