“To kradzież jak w latach 90.” Z Urzędu Celnego zniknęły papierosy za 6 mln zł

3
9181
tyt
fot. pixabay

W miony weekend doszło do napadu na magazyn Urzędu Celnego. W jego wyniku zrabowane zostały wyroby tytoniowe o wartości 6 milionów złotych. Policja nie zdradza szczegółów sprawy.

Jak informują media, papierosy zostały skradzione z placówki przy ulicy Opłotki, w nocy z piątku na sobotę. Złodzieje włamali się do dwóch kontenerów, w których przechowywane były paczki ze skonfiskowaną wcześniej kontrabandą.

Sprawcy aby wywieźć łup o tak dużej wartości musieli uciec załadowaną ciężarówką lub samochodem dostawczym.

To kradzież jak w latach 90-tych – opisują dziennikarze.

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku potwierdził kradzież i przekazał  – Prowadzimy śledztwo dotyczące przestępstwa kradzieży z włamaniem i zaboru papierosów o wartości jak roboczo przyjęto 6 milionów złotych. Natomiast ta wartość zostanie ustalona w toku postępowania. Intensywne czynności od momentu zgłoszenia prowadzi policja.

Źródło: RMF 24 / Polsat News


3 KOMENTARZE

  1. Oh serio? 6 milionów złotych tak sobie leży, że można podjechać ciężarówką i sobie wziąć? Nikt tego nie pilnuje? Albo (jeśli taka była) osoba która zabezpieczyła mienie to kompletny patalach, albo – co bardziej prawdopodobne – doszło do “rażących błędów” na skutek których ktoś nie zauważył jak kradną kontener (!), który “dzięki bliżej niezdidentyfikowanym” osobom znalazł się w takim miejscu, żeby było łatwo go wziąć i było wiadomo co w nim jest.

  2. Co oni pier… Jaka wartość ?? Państwo na tym nic nie traci , no chyba że papieroski miały trafić hurtowni z polską akcyzą 😀 Przecież to idzie do zniszczenia hahaha papierosy z Bugu bądź granicy są składowane i teoretycznie je niszczą . Ktoś ładny strzał zrobił 🙂 i niech nie pierd… Że kradzież jak z lat 90 niech sobie przypomną dobrze bo już ich wyje..ali chyba trzeci raz hahahahahaha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here