Polak uciekł z więzienia w Neapolu. To pierwsza ucieczka w tym miejscu od 100 lat (WIDEO)

0
17576
fot. więzienia Poggioreale w Neapolu

32-letni Polak uciekł w niedzielę z więzienia Poggioreale w Neapolu.To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Włoskie media, w tym między innymi dzienniki “La Reppublica” oraz “La Stampa”, przekazały, że Polak oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. W więzieniu przebywał od grudnia 2018 roku.

Neapolitańskie Poggioreale uznawane jest za najbardziej przepełnione więzienie w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną niedzielnego zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż przewidują przepisy.

Ostatnia próba ucieczki z tego zakładu zakończyła się poważnymi obrażeniami więźnia próbującego wydostać się na wolność.

źródło: TVN24, Onet.pl, repubblica.it


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here