Kolejne masowe groby ofiar karteli. Śledczy odnaleźli co najmniej 35 ciał

0
4339
fot. akcja poszukiwania ofiar karteli, policja

Kartele narkotykowe nieustanie prowadzą wojnę. Ich ofiarami padają nie tylko inni gangsterzy, wojsko czy policja, ale także zwykli cywile.

Jak podaje prokurator Gerardo Octavio Solis, ciała zostały odnalezione w masowych grobach na 3 farmach w stanie Jalisco. Większość ofiar odnalezionych zostało w sobotę, na ranczu w mieście Zapopan.

Dotychczas zidentyfikowano tylko 2 ciała, a liczba ofiar może wzrosnąć wraz z dalszym śledztwem i kolejnymi poszukiwaniami.

Solis dodaje, że oddział poszukiwawczy korzysta m.in. z ciężkich maszyn oraz pomocy inżynierów, a ciała są wydobywane z głębokości około 3 metrów.

To już drugi przypadek w tym miesiącu, kiedy meksykański rząd odnajduje zbiorowe mogiły. Na początku maja śledczy odnaleźli dwa miejsca pochówku łącznie 45 ofiar karteli – https://online-mafia.pl/2019/05/05/wladze-meksyku-wciaz-odnajduja-nowe-mogily-zbiorowe-z-dziesiatkami-ofiar/

Nowy prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador, który objął władzę w grudniu ub. r., zapowiadał zdecydowaną walkę z przestępczością zorganizowaną. Jednak pod jego rządami wskaźnik liczby ofiar nieustannie wzrasta względem 2018 roku.

Obrador chce wprowadzić plan dekryminalizacji wszystkich nielegalnych narkotyków, o czym można przeczytać tutaj https://online-mafia.pl/2019/05/12/prezydent-meksyku-z-planem-dekryminalizacji-przestepczosci-narkotykowej/

źródło: upi.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here