Burmistrz Neapolu obwinia serial “Gomorra” o wysoki poziom przestępczości w mieście

0
2867
fot. kadr z serialu

Włoski polityk Luigi de Magistris uznał, że fikcyjna historia ukazująca losy mafii neapolitańskiej, jest złym przykładem dla młodych ludzi i ma na nich negatywny wpływ.

“Gomorra” to telewizyjne show stworzone na podstawie książki Roberto Saviano. Produkcja przedstawiająca losy neapolitańskiej mafii została uznana przez polityka za “symbol zła i przemocy”.

Jak podaje magazyn “The Local” podczas poniedziałkowej rozmowy w radiu, burmistrz powiedział, że fala przestępczości uderza w miasto każdego wieczoru kiedy emitowany jest nowy odcinek serialu.

Więcej na temat produkcji Luigi de Magistris napisał na swoim profilu na Facebooku. Nawiązując do gangów w Neapolu, polityk uznał, że włoskie show “wyniszcza mózgi, dusze i serca setek bardzo młodych ludzi”.

“Nie popełniajcie błędu i nie lekceważcie tego zafascynowania symbolem zła i przemocy” – czytamy w jego social mediach.

Burmistrz nawołuje także, do wspierania w swojej walce – “Ty także pomóż nam zniszczyć gorszący wzór, wyznaczany przez gównianych bohaterów z Gomorrah”.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy polityk atakuje dzieło Roberto Saviano. W 2017 de Magistris oskarżał twórcę, o “robienie pieniędzy na plecach ludzi z Neapolu”.

źródło: thelocal.it, dailymail.co.uk


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here