Przemycili blisko 30 kilogramów marihuany

0 1 099

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Kielcach skierował od Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Danielowi S. oraz Iwonie S. za przemyt znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany.

W trakcie śledztwa przeprowadzono przeszukanie pojazdu, którym poruszali się Daniel S. oraz Iwona S. Samochód był przygotowany do przemytu narkotyków poprzez zainstalowanie licznych specjalnych skrytek.

W toku przeszukania ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. Z zatrzymanych narkotyków można było sporządzić około 80.000 porcji. Iwona S. jak i Daniel S. zostali zatrzymani.

Zarzuty przemytu narkotyków

Prokurator ogłosił podejrzanym zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających z jednego z krajów Unii Europejskiej.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Zebrano materiał dowodowy

W toku śledztwa zebrano kompletny materiał dowodowy, w tym uzyskano opinie z badań zabezpieczonych narkotyków, wyliczono ich dokładną ilość, dokonano oględzin zabezpieczonych rzeczy, przesłuchano świadków.

Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.