9 mln papierosów przejętych przez CBŚP. Kontrabanda przypłynęła w kontenerze

0
818
fot. akcja CBŚP

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni odkryli przemyt ponad 9 mln papierosów. Nielegalny towar ukryty był w kontenerze, a przypłynął do Polski z Wietnamu. Dzięki wspólnym działaniom służb budżet państwa nie został uszczuplony o prawie 11 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni ustalili, że drogą morską może dojść do przemytu papierosów. Nielegalny towar miał być ukryty w jednym z kontenerów. Oficjalnie miał on być wypełniony kartonami z obuwiem.

Transport został załadowany w Wietnamie razem z innymi towarami. Kontener z nielegalnym towarem, miał się niczym nie wyróżniać wśród wielu przesyłek. Przemytnicy nie przypuszczali, że w sprawę włączą się funkcjonariusze CBŚP i KAS.

Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w kontenerze mogą znajdować się nielegalne papierosy, dlatego też podjęto decyzję o wspólnej kontroli.

Po otwarciu kontenera okazało się, że znajdowało się w nim kilka rzędów pudełek z butami, za którymi ukryto mnóstwo kartonów wypełnionych papierosami. Łącznie zabezpieczono ponad 9 milionów sztuk papierosów, o wartości rynkowej około 6,2 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek mógłby wygenerować straty dla budżetu państwa rzędu niemal 11 mln zł.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here