Kolejny akt oskarżenia w sprawie warszawskiej reprywatyzacji

0
400
fot.pixabay

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny (piąty) akt oskarżenia w sprawie dotyczącej warszawskiej reprywatyzacji. Aktem oskarżenia objęto warszawskiego antykwariusza Marka M. oraz Krystynę O.

Oskarżonym zarzucono, że działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili spadkobierczynię dawnych właścicieli nieruchomości, znajdującej się w Warszawie przy ul. Dynasy 4, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 1.040,000 złotych w postaci całego przysługującego jej udziału wynoszącego 1/8 części w prawach i roszczeniach do tej nieruchomości oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, stanowiącego odrębną nieruchomość i znajdującego się na powyższej nieruchomości o wartości 8.320 963,00 złotych.

Marek M. i Krystyna O. dokonali tego  po wcześniejszym wprowadzeniu pokrzywdzonej w błąd co do tożsamości nabywców oraz wyzyskaniu błędu co do zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem tej nieruchomości i jej faktycznej wartości. Działając w ten sposób odkupili od pokrzywdzonej roszczenia za kwotę 300,00 złotych.

Ponadto Marek M. odpowie również za doprowadzenie drugiej ze spadkobierczyń dawnych właścicieli nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Dynasy 4 do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 1.040,000 złotych w postaci całego przysługującego jej udziału wynoszącego 1/8 części w prawach i roszczeniach do tej nieruchomości znajdującej się oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, znajdującego się na powyższej nieruchomości o wartości 8.320 963,00 złotych.

Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego oskarżony dokonał tego wyzyskując błąd pokrzywdzonej co do zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem tej nieruchomości oraz jej faktycznej wartości. W wyniku tych działań Marek M. zawarł z pokrzywdzoną umowę sprzedaży roszczeń do tej nieruchomości za kwotę 500,00 złotych.

Oskarżonym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here