Muzeum mafii w Las Vegas

0
930
fot. eksponaty ,You Tube

Pełna nazwa tego miejsca to Muzeum Przestępczości Zorganizowanej i Porządku Publicznego. To tam od 2011 roku w Las Vegas można poznać i zobaczyć na własne oczy prawdziwą historię mafii.

Na otwarciu muzeum, 8 lat temu pojawili się nawet najbliżsi członkowie rodziny znanych w przeszłości gangsterów. To właśnie dzięki nim udało zebrać się potężną kolekcję, którą można podziwiać w Las Vegas.

Jak sama placówka pisze, jest organizacją non-profit, której zadaniem jest rozpowszechnienie i pomoc w zrozumieniu historii przestępczości zorganizowanej i i jej wypływu na amerykańskie społeczeństwo.

W muzeum można obejrzeć ponad kilkaset autentycznych przedmiotów, które w przeszłości należały do największych i najbardziej znanych gangsterów w Las Vegas i w całym USA.

Dzięki interaktywnym wystawom, na własnej skórze można się przekonać, jak w latach 30 zdejmowano odciski palców, zobaczyć jak wyglądały nielegalne bary z okresu prohibicji oraz cały labirynt tajemnych pomieszczeń w piwnicy, które skrywają stare zdjęcia i dokumenty. Poza tym znajduje się tam także destylarnia, sala sądowa, areszt, oraz wiele innych wiernie odwzorowanych historycznie miejsc.

fot. eksponaty, YouTube

Cały proces zwiedzania prowadzony jest przez elektronicznych przewodników. Jednemu z nich swojego głosu użyczył aktor James Caan, odtwórca roli Sonny’ego Corleone w “Ojcu Chrzestnym”.

Na wystawach można znaleźć prywatne rzeczy należące do takich gangsterów jak np. “Bugsy” Siegiel czy Al Capone. W śród nich znajdują się m.in broń, garnitury, okulary, biżuteria.

Ale to nie wszystko, muzeum ma w swoim posiadaniu także m.in oryginalne karty menu z kasyna “Flamingo”, gazety, zdjęcia, nagrania rozmów, a nawet fragment ściany z miejsca słynnej “Masakra w Dniu Świętego Walentego”.

Cały budynek składa się z 3 pięter i podziemi. Bilety zależnie od wystaw mieszczą się w cenie od 100 do około 170 złotych. Placówka prowadzi wiele eventów, a różne sale można nawet wynająć prywatnie, na takie wydarzenie jak np. wesele.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie muzeum themobmuseum.org


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here