“Rympałek” skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie gangiem i zlecenie zabójstwa

3
6597
fot. Marek Cz. ps. Rympałek w policyjnej celi, policja.pl

Sąd Apelacyjny w Warszawie, utrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla Marka Cz. ps. Rympałek, jednego z legendarnych bossów stołecznego półświatka. 

W tej samej sprawie skazano jeszcze 15 innych osób. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratora, którzy domagali się dla Rympałka dożywocia, twierdząc że 25 lat to niewspółmierna kara do czynu jakim jest zlecenie zabójstwa.

56-letni dziś Marek Cz., zlecił bowiem zabójstwo nielojalnego członka gangu – Witolda K., ps. Witek. Egzekucję mieli wykonać inni członkowie gangu,  Marek R. i Jerzy B., także skazani na dwudziestopięcioletnie odsiadki.

Pozostałym oskarżonym sąd wymierzył kary pozbawienia wolności od kilku do kilkunastu lat. Sędzia Zdziarska określiła je jako “adekwatne do zawinienia i społecznej szkodliwości czynu”.

Środowy wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie jest prawomocny.

Grupa Marka Cz. ps. Rympałek wybiła się po aresztowaniu Andrzeja K. ps. Pershing w 1994 roku. W ciągu roku stała się najgroźniejszym gangiem Warszawy i okolic.

W 1995 roku dopuściła się tzw. napadu stulecia, rabując z bankowozu 1,2 mln zł.

źródło: PAP

Więcej o Rympałku i jego grupie znajdą Państwo tutaj:


3 KOMENTARZE

  1. Siema, wkradła się Wam pomyłka a lubię Was czytać więc zgłaszam z życzliwości a nie z szydery 🙂
    “Sąd nie przychylił się do wniosku !obrońców! i prokuratora, którzy domagali się dla Rympałka dożywocia” chyba, że to nie błąd i na serio obrońcy uznali ze 25 to za mało. Pozdro i czekam na nowe filmy na YT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here