Aresztowanie 7 mafiosów w Palermo. Wśród zatrzymanych siostrzeniec legendarnego bossa

0
10962
fot. Leandro Greco, włoska policja

Półtora miesiąca po wielkiej obławie na cosa nostrę, doszło do kolejnych zatrzymań. Są one efektem współpracy dwóch wysoko postawionych mafiosów Francesco Colletti’ego oraz Filippo Bisconti’ego. 

Jednym z zatrzymanych jest Leandro Greco, siostrzeniec Michele Greco, słynnego bossa zwanego Papieżem, który został aresztowany i skazany w latach 80-tych.

Jak widać ponowne zebranie się po wielu latach cupoli (kopuły, rady bossów), na nie wiele się zdało. Po za wybraniem nowego ojca chrzestnego nie doszło do żadnych pozytywnych zmian w organizacji, która regularnie jest rozbijana przez policję.

29 maja tego roku, wybrali na nowego ojca chrzestnego Settimo Mineo. 80-letni jubiler był przywódcą lokalnych klanów w Palermo. Ma na koncie wieloletnią działalność przestępczą i liczne wyroki.

Mineo został wybrany po śmierci byłego bossa Salvatore Riina. Potężny gangster zmarł 17 listopada 2017 r. w trakcie odbywanej od 1998 r. kary dożywocia.

Nowy szef miał kierować mafią z Pagliarelli w Palermo. Włoskie media podają, że unikał on telefonów komórkowych, a zamiast samochodami wolał poruszać się pieszo.

Istotne informacje organy ścigania miały zebrać dzięki podsłuchowi telefonu Francesco Collettiego, który jest jednym z członków komisji. Obecnie współpracuje z organami ścigania.

4 grudnia aresztowano 2 innych członków komisji, oraz 42 mafiozów. Są oni podejrzani o wymuszenia, podpalenia, posiadanie nielegalnej broni, powiązania z organizacją przestępczą oraz inne przestępstwa.

“To jeden z najmocniejszych ciosów zadanych mafii przez państwo” – tak operację podsumował wicepremier Luigi Di Maio. Natomiast szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Matteo Salvini ocenił, że włoskie siły bezpieczeństwa “są jednymi z najlepszych na świecie”.

źródło: Palermotoday.it


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here