Nawrócony gangster zabity dzień przed publikacją książki

0
3522
fot. Nedim Yasar

Były szef duńskiego gangu Nedim Yasar, został zastrzelony w poniedziałek. Zginął w dzień przed publikacją książki, opowiadającej o jego kryminalnej przeszłości i zerwaniu z życiem poza prawem.

31-letni były gangster, został zastrzelony niedługo po prezentacji nowej książki. Do zdarzenia doszło w Kopenhadze. Jak podaje policja, krótko po godzinie 19:30 do mężczyzny zostały oddane co najmniej dwa strzały.

Yasar zmarł po przewiezieniu do szpitala, natomiast napastnik zbiegł a policji nie udało się go zatrzymać.

Yasar kierował gangiem Los Guerreros, który słynie m.in z handlu narkotykami. W 2012 gangster wycofał się z przestępczej działalności i dołączył do policyjnego programu. Swoją decyzję podjął, kiedy dowiedział się, że zostanie ojcem.

fot. “Rødder”

Zaczął on także prowadzić audycje radiowe. Kierował je do młodych ludzi, stając się dla nich mentorem. We wtorek ukazała się książka pod tytułem Rødder (Korzenie). Przedstawione w niej zostały wspomnienia i przestępcza działalność gangstera.

Śmierć byłego przestępcy skomentował duński minister sprawiedliwości Søren Pape Poulsen:

-“Spotkałem raz Nedima. Spotkałem człowieka, który z całego serca chciał stworzyć nowe życie i zmienić coś dla innych” – napisał.

źródło: bbc.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here