Reżyser i scenarzysta “Przekrętu” bierze się za nowy film w gangsterskich klimatach

0
1200
fot. kadr z filmu "Przekręt"

Guy Ritchie – reżyser i scenarzysta takich filmów jak “Przekręt” czy “Porachunki” zajmie się tworzeniem nowego gangsterskiego filmu. 

Ritchie jest reżyserem i współscenarzystą (wraz z Marn’em Davies’em i Ivan’em Atkinson’em) nowo zapowiedzianej produkcji gangsterskiej o tytule “Toff guys”. 

Film ma być skrzyżowaniem komedii kryminalnej Sexy Beast” z serialem kostiumowym “Downton Abbey”. Studio filmowe Miramax podpisało już umowę na sfinansowanie produkcji.

Tytuł “Toff guys”, można rozumieć jako “ludzie z wyższych sfer”, ale niewątpliwie nawiązuje on do angielskiego “tough guys” co oznacza “twardzieli”. Wymowa obu słów jest niemalże taka sama. Filmy Ritchie’go charakteryzują się typowo brytyjskim językiem i takimi również żartami.

Fabuła filmu ma opowiadać o historii brytyjskiego narkobarona, który chce spieniężyć swoje przynoszące ogromne zyski narkotykowe imperium, sprzedając je dynastii miliarderów z Oklahomy. Jedna z osób wtajemniczonych w powstawanie filmu stwierdziła że jest on “o nowych pieniądzach, starych pieniądzach i pokazywaniu pieniędzy”, cokolwiek by to miało znaczyć.

W jedną z postaci filmowych wcieli się Hugh Grant  – wystąpi w filmie jako brytyjski dziennikarz, plotkarz i intrygant.

Na ekranie ma pojawić się także zdobywca Oscara, Matthew McConaughey oraz aktorka Kate Beckinsale.

Póki co informację o reszcie obsady i premierze filmu nie są jeszcze znane. Prace nad filmem mają ruszyć w najbliższym czasie.

źródło: joe.co.uk

 

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here