Czy śmierć Polaka jest efektem gangsterskich porachunków? Wyznaczono nagrodę

0
7348
fot.Piotr Woroniecki

Policja prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Piotra Woronieckiego (32lata) i uważa, że może ona mieć związek z zorganizowaną grupą przestępczą.

Ciało Piotra W. zostało znalezione 23 listopada 2017 w godzinach porannych na stacji kolejowej w Clapham Junction, w południowym Londynie. Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna został uduszony, sprawca najprawdopodobniej zacisnął mu ramiona wokół szyi.

Polak ostatni raz był widziany 22 listopada w godzinach wieczornym na New Covent Garden Market. Policja podaje, że nie wie co mogło się z nim dziać przez około 5 i pół godziny.

Dzień przed śmiercią Piotra W. monitoring nagrał dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do budynku w którym znajdowało się jego mieszkanie. Mężczyźni weszli do środka, lecz nie wiadomo czy weszli mieszkania. Próbę włamania podejmowali jeszcze 4 razy. 23 listopada po śmierci Piotra przyszli z kluczami do budynku, lecz zamki zostały już wymienione.

 

Zdjęcie z monitoringu

Kolejnego dnia mężczyźni wracali jeszcze 3 razy, według policji udało im się osiągnąć ich cel, jednak motywy włamań są nieznane, gdyż po przeszukaniu mieszkania przez policje w salonie znaleziono blisko 100 tysięcy funtów w gotówce i dużą ilość narkotyków klasy A.

Policja twierdzi, że Piotr W. mógł należeć do gangu, lub zorganizowanej grupy przestępczej, a jego śmierć nie była przypadkowa i apeluje o pomoc w rozwiązaniu sprawy.

Nagrodę 10 tysięcy funtów oferuje organizacja Crimestoppers, która pomaga w poszukiwaniu przestępców i wykrywaniu przestępstw.

źródło: met.police.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here