Zlikwidowano magazyn z nielegalnym alkoholem i papierosami

0
279

7 sierpnia 2018 r. Funkcjonariusze Działu Realizacji Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali teren jednej z prywatnych posesji w powiecie zgierskim, gdzie jak się okazało, funkcjonował magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych.

 

W pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze wykryli 21 pudeł papierosów oraz 70 worków wypełnionych tytoniem bez znaków akcyzy, a także pojemnik z aromatem stosowanym do produkcji tytoniu.

W jednym z pomieszczeń mieszkalnych kontrolujący ujawnili 23 butelki (o pojemności 1 litra) z alkoholem bez polskich banderol. Nielegalny towar należał do 64-letniego mężczyzny, który był już karany w związku z obrotem nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.

Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli rewolwer hukowy oraz pistolet gazowy należące do zatrzymanego. Mężczyzna nie miał pozwolenia na posiadanie pistoletu gazowego. Broń została zabezpieczona i zostanie przekazana Policji.

Ogółem funkcjonariusze KAS zarekwirowali 1 227,8 kg tytoniu, 206 840 sztuk papierosów (10 342 paczki) oraz 23 litry alkoholu bez znaków akcyzy o łącznej szacunkowej wartości 987 616 zł. Uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego zostały oszacowane na kwotę 1 146 785 zł.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here