Śląsk: Zabezpieczono 146 krzewów konopi indyjskich

0
443

fot. zabezpieczone rośliny/policja śląska

Wodzisławscy kryminalni, wspólnie z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Katowicach, zlikwidowali w Bukowie oraz w Wodzisławiu Śląskim plantację konopi indyjskich.

Mundurowi zatrzymali dwóch właścicieli upraw, które prowadzili je w mieszkaniach, w specjalnych namiotach oraz na terenie rozlewiska w rejonie miejscowości Buków.

Policjanci zabezpieczyli w sumie 146 krzewów konopi, sprzęt wspomagający uprawę i ponad dwa kilogramy gotowego suszu marihuany.

W wyniku ustaleń policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową katowickiej komendy wojewódzkiej, zlikwidowana została plantacja konopi indyjskich, prowadzona w dwóch wodzisławskich mieszkaniach oraz na terenie rozlewiska w rejonie miejscowości Buków.

Mundurowi z KWP Katowice, przy współpracy z kryminalnymi z Wodzisławia, namierzyli uprawę, a podczas przeszukania w mieszkaniach mężczyzn znaleźli specjalistyczny namiot, w którym w doniczkach rosły krzewy konopi. “Plantatorzy” zadbali również o specjalny sprzęt i nawozy, wspomagające wzrost roślin.

Kryminalni zabezpieczyli 146 krzewów konopi indyjskich, prawie dwa kilogramy gotowego suszu marihuany, a także sprzęt służący do jej uprawy i pielęgnacji.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące uprawy i posiadania narkotyków. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here