Prequel „Rodziny Soprano” nakręci reżyser „Terminatora 5” i „Thora 2”

0 340

fot. kadr z serialu

W marcu pojawiła się informacja, że studio New Line przygotowuje kinowy prequel serialu „Rodzina Soprano”. Teraz portal Deadline podaje, że studio wybrało reżysera projektu. Został nim autor „Terminatora: Genisys” i „Thora: Mroczny świat” Alan Taylor.

 

Choć dokonania kinowe Taylora mogą nie wzbudzać uznania, to trzeba pamiętać, że jest on uznanym reżyserem serialowym. Pracował też przy „Rodzinie Soprano”. Nakręcił w sumie dziewięć odcinków (z czego sześć w szóstym sezonie). Za reżyserię jednego z nich – „Kennedy and Heidi” – otrzymał w 2007 roku nagrodę Emmy.

Projekt nosi roboczy tytuł „The Many Saints of Newark”. Jego akcja rozgrywa się w latach 60. w New Jersey w trakcie krwawych zamieszek między Afroamerykanami a Włochami. Wśród bohaterów filmu znajdą się najprawdopodobniej rodzice oraz wuj Tony’ego Soprano: Johnny Boy, Livia i Junior.

Scenariusz filmu napisał twórca „Rodziny Soprano” David Chase do spółki Lawrence’em Konnerem, który pracował przy fabułach wielu odcinków gangsterskiego show.

źródło: Filmweb.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.